TTÜ avatud ülikooli uus juht

 

Alates uue õppeaasta algusest juhib Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikooli Eesti Televisiooni haridusprogrammide peatoimetajana tuntuks saanud Tiina Kangro.

Tiina Kangro on lõpetanud Tartu Ülikooli 1984. aastal inglise filoloogina ja 1991. aastal ajakirjanikuna. 1992 viibis ta pooleaastasel televisiooni ja raadio haridusprogrammide tootmist puudutaval koolitusel Hollandi Ringhäälingu Rahvusvahelises Õppekeskuses.

Aastatel 1986-2001 töötas Tiina Kangro Eesti Televisioonis, olles suurema osa sellest ajast ametis haridusprogrammide peatoimetajana, 1998.aastast alates telejaama  programmidirektori ametikohal ning sealt edasi ETV peadirektori kohusetäitjana.

Peale Eesti Televisioonist lahkumist asutas Tiina Kangro ETVd ja ülikoole ühendava meediaharidusprogrammide tootmisele spetsialiseerunud ettevõtte Haridusmeedia. Seda etappi oma karjääris loeb Tiina Kangro oluliseks teletööd ja ülikoolide poolt pakutavat avatud õpet ühendavaks sillaks.

Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikoolis peab uus juhataja tööpõldu väga laiaks. Üheks peamiseks prioriteediks peab ta avatud hariduse ja elukestva õppe ideede ülikooli liinis väljaarendamist. TTÜ seinte vahel peituvat tarkust ja siinseid õppimisvõimalusi peab Tiina Kangro hindamatuks varasalveks, mida just avatud õppe professionaalse väljaarendamise kaudu on võimalik üha rohkem kogu ühiskonna jaoks avada. Laiemas perspektiivis rõhutab ta kõigi Eesti kõrgkoolide avatud ülikoolide ühtselt toimivaks võrgustikuks ühendamise ja rahvusvahelise koostöö tähtsust.

 

TTÜ avalike suhete osakond