Ajalehe tegijate kokkutulek Glehni lossis

 

29. aprillil kutsus ajalehe “Tehnikaülikool” toimetus Glehni lossi need ajalehe kaastöölised, kes läbi aegade on toimetanud, kirjutanud, pilte teinud, kujundanud, trükkinud ja selle kõige eest vastutanud.

Lehe ajalugu algas 50 aastat tagasi, 1949ndal. Selle aasta mõtestamisest riigi, rahva, iga inimese elus algaski mõttevahetus, millele sõnavõtjad keskendusid. Ja ikka sellega seoses, et vaatamata kogu ajastulisele kurjusele sündisid sel aastal nii mõnedki head asjad: meie ülikooli ajaleht, tantsuansambel Kuljus, klubi direktor Olavi Pihlamägi (kes oli ka kõnealuse juubeli korraldaja) ning üks legendaarsemaid toimetajaid Hille Karm, kes töötab praegu kindlustusfirma Bico suhtekorraldjana.

Kaugelt Kanadast saatis oma tervitused kauaaegne vastutav toimetaja, endine TPI poliitilise ökonoomia kateedri dotsent Olga Põder.

Kogunesid ka üliõpilaste vaba vaimu lehvimise klubi ehk Pressiklubi 70.-80. aastate aktiivsemad liikmed Kirill Teiter, Kaupo Pollisinski, Pille-Triin Mihelson, Kalju Vaikjärv, Eduard Tüür, Rainer Gornisheff jmt.

Erilise elevuse põhjustasid kohtumised endiste ühiskondlike organisatsioonide juhtidega: Aadu Talts, Igor Mihelson, Ebba Rääts.

Toimetuse poolt esindasid toimetajad alates 1972. aastast Hille Karm, Enno ja Tiina Tammer ning Ulli Sats.

Hingeminevate sõnavõttudega astusid üles ülikooli rektoraadi esindajad Olav Aarna, Jüri Tanner ja Tiit Kaps, ning õppejõud Vahur Mägi ja Ülo Tärno.

Oli ka neid kes, kes ei tulnud. Pressiklubi vilistlane Reet Oja õnnitles meid omal viisil ETV Hommikutelevisioonis. Toimetuse ammune abiline Indrek Treufeldt helistas TV stuudiost otse lossi, vabandas ja ütles, et kohe-kohe peab valmima film Eesti Panga 80. aastapäevaks, pole aega maha istuda.

POLE AEGA.

Eks ole - seda põhjendust kuuleme tänases eesti elus mitu korda päevas. Mõnikord tundub, et iga töövõimeline eestlane on võtnud endale piduliku kohustuse vabariik ennetähtaegselt üles ehitada.

Nagu veenduda võis, on lehe sünnipäevale kogunenud ja erinevaid aastakümneid esindanud seltskond ka tänases toimekas Eestis väärilised kohad leidnud. Seda oli heameel näha.

Ja aega… Aeg ju on. Nii nagu on ka järgmised aastapäevad. Riigi, rahva, iga väikese töökollektiivi, iga inimese elus.

Urmi Reinde

Külalisi sünnipäevalt: Tehnikaülikooli vastuvõtu- ja üliõpilastalituse juhataja Aime Piht ja Pedagoogikaülikooli ajalehe toimetaja Merike Määrits.

Vasakult professor Ülo Tärno, TTÜ kirjastuse toimetusejuhaja Aime Hall ja kirjastuse direktor Jüri Veerits, endine ajalehe karikaturist, pärast TTÜd ka Kunstiakadeemia metallikunstnikuna lõpetanund Harvi Varkki ning praegu Riigikontrollis töötav Raivo Linnas.